english English

10.000 Tickets succesvol ingescand op Soulwaxmas

Afgelopen zaterdag installeerde Inventis het ticketing systeem in de grenslandhallen voor Soulwaxmas. Het zou best wel een drukke avond worden aangezien maar liefst 10.000 bezoekers via de toegangspoorten zouden toestromen. In de weken voor het indoor festival had Inventis reeds de website voor Soulwaxmas ontwikkeld en werd het ticketing systeem opgezet. Daarom waren we afgelopen zaterdag aanwezig om ervoor te zorgen dat elke probleem i.v.m. een ticket binnen een mum van tijd opgelost zou worden. 

De dag begon reeds om iets voor 7h00 ’s morgens, met de eerste opdracht. Deze bestond uit de installatie van het systeem voor het medewerkessecretariaat. Omdat de medewerkers via een andere poort toekwamen konden we hiervoor een aparte server gebruiken waaraan 2 scanners gekoppeld werden.

Rond 9h00 begon de volgende taak namelijk de 9 toegangspoorten voorzien van scanners. Na de installatie van de servers, backupsystemen en UPSsen koppelden we de verschillende systemen eraan zodat de eerste tests konden starten. Omdat al snel bleek dat alles vlot zou verlopen werd ook direct het vip- en pers secretariaat opgezet. Nu was het enkel nog wachten op de 10.000 bezoekers van het festival die zouden langskomen met hun online- of hardticket.

De spanning was te snijden toen om 19h00 stipt de deuren opengingen, toch bleek al snel dat het een rustige avond zou worden. De wachttijd van de bezoekers liep maximum op tot 15 seconden en de echte problemen (bv. iemand die zijn ticket vergeten was) konden we op 1 hand tellen. Doordat de tickets voorzien waren van unieke barcodes konden we zeer snel de valse tickets eruit halen. Naar het einde van de avond toe resulteerde dit zelfs in het feit dat een aantal verkopers van valse e-tickets door de politie werden opgepakt, de extra controle die we hiervoor hadden ingebouwd bleek al direct goed te werken.

Iets na middernacht waren op enkelen na alle 10.000 bezoekers aan het feesten en konden we het ticketingsysteem opruimen om plaats te maken voor de uitgang. We kunnen dus na Polsslag ’08 en Pukkelpop ’08 opnieuw terugblikken op een succesvol festival. Binnenkort schieten we opnieuw in actie ter voorbereiding op het volgende festival.

De avond sloten we af met een gezellige Twunch, zo hadden we (de mannen van Inventis) afgesproken met Pletski, Wolfr, Weble, Evelinemiljoen en Jookiejook. Het bleek best wel leuk te zijn om hun eindelijk eens te ontmoeten naast Twitter. Voor ons had de dag lang genoeg geduurd dus namen we snel afscheid van Tijs Vanduffel om snel naar huis te keren.

De foto’s die tussendoor genomen werden kan je hieronder of op onze flickr account terugvinden

RSS reacties feed

0 reacties tot nu toe

Reageer op dit artikel

Toegelaten tags: <a href="" title=""> <code> <em> <strong>

RSS Feed

Bekijk alle tags

Laatste reacties

  • Fabio Maggio: @Tom Claus: bedankt!
  • Tom Claus: @Filip Bedankt voor de tip, CouchDB gaan we zeker even mee bekijken. @Fabio Deze...
  • Fabio Maggio: Is die presentatie van Masterizing PHP Data Structure ook nog ergens te bekijken?
  • Tom Hermans: Thx Tom, schone samenvatting en een massa interessante links, ideaal voor mensen die die dag...
  • Filip Stas: Als MongoDb je al boeit zeker ook eens kijken naar couchbase ook zeker de moeite!