english English

MYSQL voor 1 miljard overgenomen door Sun

Wie dacht dat er in de open source wereld geen grote bedragen rond gingen heeft het toch grondig mis. Sun Microsystems is bereid 1 miljard euro te betalen voor het zweedse MYSQL.

Het blijft dus overnames regenen, wat zal de volgende grote overname zijn? Voor degene die nog nooit van MYSQL hebben gehoord: MYSQL is een open source database die gebruik maakt van de querytaal SQL. Alle databasegestuurde websites en webapplicaties die Inventis ontwikkelt maken gebruik van een MYSQL database. Dus onrechtstreeks hebben wij als webontwikkelaars ook te maken met deze overname. We gaan er waarschijnlijk wel niet van merken maar ik ben benieuwd wat Sun van plan is met MYSQL.

RSS reacties feed

5 reacties tot nu toe

Chris R.

Chris R. zei 4 jaar geleden:

Hoewel open source relatief is te noemen bij de overname van Mysql AB. De onderneming die ze overnemen is een private onderneming die naast een hele hoop commerciële diensten ook de Mysql Database onder open source systeem uitbrengt.

Het zal dus wel voor een groot deel te danken zijn aan de commerciële nevenactiviteiten van Mysql AB dat er zo'n groot bedrag mee gemoeid is.
Thijs Feryn

Thijs Feryn zei 4 jaar geleden:

Ofwel gaat Sun de stroman van Oracle spelen en MySQL overnemen om het daarna uit te laten sterven, ofwel gaat Sun met als zijn geld (het is en blijft een NASDAQ bedrijf) MySQL nieuw leven inblazen.
Als Sun het goed meent zitten ze redelijk safe, want ze kunnen meeprofiteren van de excellente reputatie van MySQL en dan op de koop toe dienst doen op een gigantische community voor testing & feedback.

Ik ben nieuwsgierig, maar als het faalt staat er binnen enkele jaren een nieuw open-source database systeem klaar dat minstens even goed zal zijn. Het feit dat Monty zopas de 'Maria' storage engine aangekondigd heeft als vervanger van MyISAM voor MySQL 6 wil zeggen dat ze daar alvast niet stilzitten. Als Monty in 2 jaar een nieuwe storage eninge kan bouwen, kan hij met een team van gelijkgezinden en de loyale community in evenveel tijd een nieuwe database server ontwikkelen.
Roland Bouman

Roland Bouman zei 4 jaar geleden:

"Hoewel open source relatief is te noemen bij de overname van Mysql AB. De onderneming die ze overnemen is een private onderneming die naast een hele hoop commerciële diensten ook de Mysql Database onder open source systeem uitbrengt."

(Disclosure: Ik werk voor MySQL. Toch denk ik dat ik wel een paar objectieve kanttekeningen hierbij kan maken.)

Tja, hoezo, "relatief"? Ik bedoel, is het plotseling minder open source als je geld verdient aan de diensten erom heen? De MySQL database software alsmede de GUI tools en de drivers zijn allemaal onder de voorwaarden van de GPL te verkrijgen - dat gaat dus verder dan open source - het is free software en niks minder.

MySQL heeft wel dual licensing - mensen die het product willen insluiten in hun eigen product en dat willen verspreiden mogen dat alleen doen als zij hun eigen product ook onder een GPL licentie uitbrengen. Willen ze dat niet, dan moeten ze een commercieele licentie aanschaffen (en de prijs daarvan is nog steeds een fractie van wat je bij Microsoft of Oracle betaalt voor slechts een *gebruikslicentie*)

En waar wordt dat geld eigenlijk voor gebruikt? Precies, MySQL betaalt er zijn ontwikkelaars van om nog meer open source te maken.
Chris R.

Chris R. zei 4 jaar geleden:

@ Roland
Quote: "Tja, hoezo, "relatief"? Ik bedoel, is het plotseling minder open source als je geld verdient aan de diensten erom heen?"

Ik heb nooit beweerd dat het product MySQL niet open source is ... de onderneming de het product maakt is echter een commerciële onderneming wat dan meer de prijs van 1 miljard dollar verklaart, dat bedoelde ik met mijn uitdrukking.
Roland Bouman

Roland Bouman zei 4 jaar geleden:

Chris R.: Ok - een misverstand dan. Ik dacht dat jouw "relatief" op "open source" sloeg.

Mijn excuses als ik dat verkeerd begrepen heb.

Vriendelijke groet van

Roland

Reageer op dit artikel

Toegelaten tags: <a href="" title=""> <code> <em> <strong>

RSS Feed

Bekijk alle tags

Laatste reacties

  • Fabio Maggio: @Tom Claus: bedankt!
  • Tom Claus: @Filip Bedankt voor de tip, CouchDB gaan we zeker even mee bekijken. @Fabio Deze...
  • Fabio Maggio: Is die presentatie van Masterizing PHP Data Structure ook nog ergens te bekijken?
  • Tom Hermans: Thx Tom, schone samenvatting en een massa interessante links, ideaal voor mensen die die dag...
  • Filip Stas: Als MongoDb je al boeit zeker ook eens kijken naar couchbase ook zeker de moeite!