english English

Verwijder de autocomplete waarden voor forms in Firefox

Handig aan de meeste browsers tegenwoordig is dat ze onthouden welke gegevens je in formulieren hebt ingegeven. Heb je bijvoorbeeld ooit tijdens het registreren het voornaam veld ingevuld zal je bij de 2e maal dat vel in te vullen snel een keuze uit voorheen gekozen waarden kunnen selecteren. Zeer handig, tenzij ...

Firefox Autocomplete

Het probleem

Als je een developer bent zoals ik zal je snel genoeg merken dat de dropdown met suggesties overvol geraakt met voorheen ingevulde waarden. Op deze manier is het nut van deze functie natuurlijk een stuk minder. Ik had bijvoorbeeld als ik in een veld mijn email adres moest ingeven de keuze uit meer dan 50 opties die met een C beginnen waaronder Chris1, Chriss, Chrisr, Chrisramakers, Christophe, Christof en uiteindelijk ook de waarde die ik nodig had: chris@inventis.be. Bijna alle waarden die tevoorschijn komen als ik de eerste twee letters van mijn voornaam ingeef heb ik ooit maar 1 maal nodig gehad bij testen of zijn simpelweg een typefout maar blijven wel tot vervelens toe terugkomen. Het was zelf zo ver gekomen dat ik meer toetsaanslagen nodig had om in de lijst naar de juiste optie te navigeren dan dat ik nodig had om mijn heel emailadres letter voor letter zelf in te geven, niet ideaal dus.

De oorzaak

De oorzaak is simpel, als developer moet je veel testen, en je vult al snel enkele verkeerde gegevens in om je formulier validatie te testen, meerdere test emailadressen, etc ... met als gevolg dat ik na een jaartje ongeveer 20 varianten van mijn e-mailadres in de dropdown had staan. Vandaag werd het me allemaal wat te veel en ging ik op zoek naar de oplossing en die was snel gevonden.

De oplossing

Je kan kiezen om al je opgeslagen form gegevens te wissen via Tools > Clear Private Data maar dan ben je alles kwijt, niet ideaal dus aangezien ik wel gebruik wil blijven maken van autocomplete. Een betere oplossing is dat je tijdens het kiezen uit de dropdown lijst gewoon met SHIFT+DELETE DELETE de geselecteerde waarde kan verwijderen uit de form geschiedenis. Zeer handig en weer een kleine frustratie minder!

PS: voor de Internet Explorer gebruikers onder ons, jullie kunnen gewoon op dezelde manier te werk gaan maar moeten enkel op DELETE drukken, voor één maal is het makkelijker in Internet Explorer moet ik toegeven. Zoals coudenysj in de comments reeds opmerkte kan je sinds de vorige versie van Firefox zelfs met enkel de DELETE knop items verwijderen, geen SHIFT+DELETE meer nodig dus. Als iemand nog voor andere browsers weet hoe dit werkt, laat gerust iets weten via de comments!

RSS reacties feed

7 reacties tot nu toe

David Candreva

David Candreva zei 3 jaar geleden:

Dat wist ik nog niet! Erg handig, ik had een lijstje met een paar verkeerd getypte e-mailadressen waardoor ik steeds moest kijken welke de juiste was.

Leuke post!
coudenysj

coudenysj zei 3 jaar geleden:

Als ik me niet vergis, kan dit in FF ook gewoon via DELETE alleen. Kwestie van IE toch niet te veel 'voorsprong' te geven.
Chris R.

Chris R. zei 3 jaar geleden:

Bedankt coudenysj , het is inderdaad in recente versies van Firefox ook mogelijk te deleten met enkel de DELETE knop ... thanks!
Davy Agten

Davy Agten zei 3 jaar geleden:

Potverdikke handig om te weten.
bart vermijlen

bart vermijlen zei 3 jaar geleden:

geweldig. zoiets onnozels dat zoveel tijd kan uitsparen
Bramus!

Bramus! zei 3 jaar geleden:

Aanvullend is er ook nog zoiets als het autocomplete attribuut, waarmee je autocomplete van een input veld uit kan schakelen. Zo heb je als webbouwer controle over het gedrag van sommige velden (bvb. credit card nummers).

Valideren doet het niet, maar het werkt wel prima in zowat alle browsers. Meer info op https://developer.mozilla.org/en/How_to_Turn_Off_Form_Autocompletion#How_to_Turn_Off_the_Autocompletion_Feature
spiritualiteit-meid

spiritualiteit-meid zei 3 jaar geleden:

Voor Chrome (waar de autocomplete nogal eens te wensen over laat, maar wel steeds beter wordt) werkt het precies hetzelfde :)

Reageer op dit artikel

Toegelaten tags: <a href="" title=""> <code> <em> <strong>

RSS Feed

Bekijk alle tags

Laatste reacties

  • Fabio Maggio: @Tom Claus: bedankt!
  • Tom Claus: @Filip Bedankt voor de tip, CouchDB gaan we zeker even mee bekijken. @Fabio Deze...
  • Fabio Maggio: Is die presentatie van Masterizing PHP Data Structure ook nog ergens te bekijken?
  • Tom Hermans: Thx Tom, schone samenvatting en een massa interessante links, ideaal voor mensen die die dag...
  • Filip Stas: Als MongoDb je al boeit zeker ook eens kijken naar couchbase ook zeker de moeite!